Dirigent

  • Dirigent Jan Šrámek
  • Letní koncert 2015
  • Koncert k 17. listopadu 2014
  • Vánoční koncert 2014

Jan Šrámek

/
dirigent

absolvoval na pražské konzervatoři ve violové třídě prof. Jaroslava Ruise. Dirigování studoval u prof. M. Klemense a dále pokračoval u A. Rosena.

V roce 1996 se poprvé představil jako dirigent orchestru s dlouholetou tradicí „Musici de Praga“. Od té doby pravidelně vystupuje ve Dvořákově síni Rudolfina i v dalších koncertních síních u nás i v zahraničí. Od roku 1998 zastává funkci šéfdirigenta vynikajícího komorního orchestru „SYRINX – Czech Chamber Philharmonie“, jehož základ tvoří členové České filharmonie (CD – Vivaldi 6 koncertů pro flétnu a orchestr op. 10, flétna – Žofie Vokálková, HLMRecords /Holandsko/ – tato nahrávka byla oceněna na soutěži Web Concert Hall v New Yorku zvláštní cenou za interpretaci).

V období 1988 – 1989 působil jako koncertní mistr viol, pedagog a zvukový inženýr orchestru „Nova Filarmonia Portuguesa“ v Lisabonu.

V roce 2001 získal cenu na mezinárodní soutěži „The Masterplayers Music and Conductors Competition Lugano “ ve Švýcarsku.
Pravidelně hostuje u českých i zahraničních orchestrů (Moravská filharmonie Olomouc, Severočeská filharmonie Teplice, Komorní filharmonie Pardubice, Vogtland Philharmonie, atd.).

V roce 2006 hostoval na festivalu v Hot Springs (Arkansas USA), kde pracoval s orchestrem mladých hudebníků. Myšlenka pracovat s mladými, ale i neprofesionálními hudebníky, se v roce 2007 přeměnila v realitu založením Akademického orchestru ČVUT.

Několik let spolupracuje s nadací Menuhin Music Live Now. S holandskou společností HLMRecords se podílí na dlouhodobém projektu souboru CD „Moment musical“.

Na koncertech spolupracuje s významnými sólisty jako E. Urbanová, V. Hudeček, G. Touvron, C. Lefèvre, M. Höhenrieder, B. Matoušek, A. Bárta, J. Bárta, J. Svěcený, L. Brabec, K. Englichová, Ž. Vokálková, J. Adamus, J. Boušková, M. Kejmar a další.